EDI w branży instalacyjnej i DIY

o branży

Branża „Zrób to sam” (DIY) oraz branża instalacyjna to sektory o niezwykle różnorodnym charakterze. Wykorzystują one szeroką gamę usług i produktów, od materiałów budowlanych, przez artykuły wyposażenia wnętrz, po zaawansowane systemy grzewcze i instalacyjne. Każdego dnia producenci, dostawcy, sieci handlowe i firmy logistyczne z tych branż przetwarzają i dostarczają niezliczoną ilość produktów. Co najmniej 80% dostawców (producentów i dystrybutorów) współpracuje z obiema branżami, co sprawia, że obszar ich działania często się przenika.

Wyzwania branży DIY i instalacyjnej

Zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczowym czynnikiem sukcesu w tych branżach. Skomplikowane procesy logistyczne wymagają pełnej i aktualnej informacji, która musi być dostępna równocześnie z realizacją procesów sprzedażowo-logistycznych. A to jest możliwe tylko dzięki sprawnemu zarządzaniu stanami magazynowymi i spedycją. Rozwiązania EDI stają się zatem kluczowym narzędziem w tych sektorach, pozwalając na automatyczną wymianę danych i wspierając zarówno procesy sprzedaży, jak i produkcyjne. Efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw, automatyzacja powtarzalnych czynności i optymalizacja czasu dostaw to tylko niektóre z korzyści płynących z implementacji EDI.

Od 40 lat, EDITEL jest czołowym dostawcą rozwiązań EDI w Europie, zapewniając sprawną komunikację pomiędzy uczestnikami rynku. Dzięki jednemu połączeniu EDI, jesteśmy w stanie połączyć wszystkich interesariuszy: producentów, dostawców, firmy logistyczne i sieci, tworząc jednolitą i efektywną strukturę komunikacji.

Dzięki naszej ofercie, jako lidera usług EDI w branży DIY i instalacyjnej w Polsce, jesteśmy w stanie zapewnić maksymalne korzyści z elektronicznej wymiany dokumentów. Nasze rozwiązania są projektowane w taki sposób, aby harmonijnie wkomponować się w już istniejące procesy w firmie. Priorytetem jest dla nas to, aby nasze usługi nie zakłócały standardowych procesów sprzedażowych czy produkcyjnych, a wręcz przeciwnie – usprawniały je, przyspieszały i ułatwiały codzienną pracę.

Korzyści z EDI

Dzięki elektronicznej wymianie danych (EDI) codzienna komunikacja między partnerami biznesowymi jest szybsza, niezawodna i gwarantuje wysoką jakość danych.

Rozwiązania EDI dla branży instalacyjnej i DIY zapewniają również następujące korzyści:

  • Kompletny i dokładny asortyment towarów
  • Zautomatyzowane procesy składania zamówień
  • Przejrzysta informacja dotycząca wymiany artykułów (wraz z cenami)
  • Ulepszona kontrola faktur
  • Łatwiejsza inwentaryzacja okresowa
  • I wiele innych

Najczęściej używane komunikaty EDI

Klienci wykorzystujący EDI w branży instalacyjnej i DIY

Icon: arrow-left
Icon: arrow-right
Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.