Inteligentne biuro i inteligentne rozwiązania w Ravak Węgry

Ravak bathroom: the company strengthens its innovative approach by creating a smart office

Inteligentne biuro z inteligentnym zarządzaniem dokumentami

Często słyszymy o nowoczesnych biurach wyposażonych w czujniki i inteligentne urządzenia, w których rolety działają automatycznie, a klimatyzacja „ustawia się sama”. Ale co to znaczy pracować w takim biurze i jak myśli nowoczesna firma dbająca o środowisko? Firma RAVAK Hungary Kft. pozwoliła nam zobaczyć, jak wyglądają „inteligentne” codzienne działania.

Maksymalny komfort

Pierwsze zaskoczenie po wejściu do budynku: brak przełączników światła. Automatyczne oświetlenie, czujniki obecności (nie ruchu) i czujniki natężenia światła dbają o właściwe wykorzystanie energii.
Komfort pracy zapewniają automatyczne rolety, którymi steruje automatyka budynku na podstawie danych ze stacji pogodowych na dachu budynku oraz natężenia światła słonecznego.

Latem rolety opuszczane są już przy mniejszym natężeniu światła, aby budynek nie nagrzewał się, natomiast zimą pozwalają na większe natężenie światła słonecznego, co pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania. Jednocześnie uwzględnia się, że monitory i projektory są dobrze widoczne.

Dodatkowo w biurze zamontowano inteligentne głośniki, jeśli pracownicy chcą słuchać muzyki – istotne jest dobre samopoczucie.

Cyfryzacja w zarządzaniu dokumentami

W RAVAK Hungary Kft. cyfryzacja odgrywa kluczową rolę w codziennych procesach. To dążenie pojawia się nie tylko w biurze wyposażonym w inteligentne urządzenia, ale również w procesach logistycznych.
Od kilku lat stosują elektroniczną wymianę danych (EDI), dzięki czemu przyjmują zamówienia i wysyłają listy przewozowe oraz faktury.

Listy przewozowe są podpisywane cyfrowo, dzięki czemu potrzebna jest tylko jedna kopia do wydrukowania dla klienta – większość ich partnerów wciąż preferuje rozwiązania oparte na papierze.
Współpraca między EDITEL Hungary a RAVAK rozpoczęła się w lipcu 2020 roku, gdy dokonano zmiany dostawcy systemu ERP, a także przejęto procesy EDI (przyjmowanie faktur i wysyłanie zamówień) przez EDITEL, uzupełniając je o wysyłanie listów przewozowych.

„Przejście odbyło się bardzo szybko i bez problemów, wraz z wprowadzeniem systemu zarządzania przedsiębiorstwem, co pozwoliło nam również na spełnienie naszych wymagań dotyczących możliwości obsługi formatu XML przez system ERP” – podzielił się z nami swoją opinią Áron Karvaly, menedżer IT.

Obecnie korzystamy z usług EDI w komunikacji z sieciami sklepów z artykułami sanitarnymi (HVAC) oraz sklepami budowlanymi i prowadzimy rozmowy w celu angażowania kolejnych potencjalnych partnerów.
Grupa EDITEL wspiera także procesu komunikacji EDI dla oddziału RAVAK w Polsce.

O firmie RAVAK Hungary

Ravak Logo

RAVAK Hungary została założona w 1999 roku jako spółka zależna czeskiej RAVAK Rt. (największego producenta wyposażenia łazienek w Europie Środkowej) i odgrywa obecnie istotną rolę na węgierskim rynku urządzeń i akcesoriów łazienkowych.

Firma produkująca wyposażenie łazienek oferuje produkty spełniające najbardziej rygorystyczne standardy i kryteria, a produkcja odbywa się w wielu zakładach. Odlewy marmurowe brodzików i umywalek powstają w Segedynie na Węgrzech, meble łazienkowe i produkty ceramiczne pochodzą z fabryki w Polsce, a kabiny prysznicowe i wanny wyruszają z zakładów produkcyjnych w Czechach. W 2020 roku firma osiągnęła obroty przekraczające 4,3 miliarda forintów.

Symbolic image copyright RAVAK
Logo copyright RAVAK

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.