EDI w SPAR AUSTRIA

Elektroniczne zaopatrzenie sklepów SPAR odbywa się za pośrednictwem eXite®

Jako jeden z wiodących dostawców elektronicznej wymiany danych (EDI), SPAR Austria był od początku zaangażowany w rozwój EDI w austriackim przemyśle dóbr konsumpcyjnych, co czyni firmę jednym z pionierów EDI.

Przez lata SPAR dostosowywał swoją infrastrukturę EDI do potrzeb rynku i ostatecznie założył własne centrum ds. kompetencji EDI w Salzburgu w 2008 roku. Jedną z głównych zalet centrum jest możliwość skupienia wszystkich kompetencji wieloprocesowych w jednym miejscu.

Usługa EDI „eXite”: centrum optymalizacji procesów

SPAR wymienia wszystkie informacje logistyczne z partnerami biznesowymi i sklepami za pośrednictwem eXite® , platformy EDI firmy EDITEL, co przekłada się na 10 milionów transakcji w skali roku z 1000 partnerów w całej Grupie SPAR.  eXite® stał się czymś więcej niż tylko narzędziem dla tradycyjnych procesów zaopatrzenia w towary. Centrum to jest obecnie wykorzystywane jako podstawa dla indywidualnych rozwiązań optymalizujących szereg transakcji biznesowych.  SPAR wykorzystuje eXite® do przesyłania należności za energię oraz podobnych danych dotyczących zużycia ze sklepów SPAR jak i niezależnych sprzedawców detalicznych, gdyż eXite obejmuje wszystkich dostawców energii w Austrii.

EDITEL, nasz wieloletni dostawca usług EDI, jest czymś więcej niż tylko partnerem technicznym,  jest to firma, która pomaga i wspiera nas dzięki swojej rozległej ekspertyzie związanej z wdrażaniem nowych procesów.  – Clemens Drexel, dyrektor ds. zaopatrzenia korporacyjnego, SPAR Austria

Pomoc na wielu płaszczyznach

W SPAR, eXite® może być wykorzystywany do wielu różnych celów, wraz z wsparciem zapewnionym przez EDITEL. SPAR polega między innymi na EDI w celu obsługi złożonych procesów logistycznych, takich jak VMI i CPFR. Ponadto wszystkie dane produktów istotne dla rozporządzenia UE w sprawie informacji o żywności mogą być wymieniane za pośrednictwem eXite® w łatwym i przyjemnym procesie. Na arenie międzynarodowej EDITEL dzieli się swoją wiedzą w zakresie operacji EDI itp. ze SPAR Chorwacja.

Zamówienia za jednym kliknięciem

EDITEL opracował specjalne rozwiązanie dla SPAR Austria, które pozwala firmie na składanie zamówień u dostawców, którzy nie korzystają z EDI: w tym celu zamówienia są wysyłane w formacie PDF. Zaletą jest to, że kiedy dostawca kliknie na link, SPAR otrzymuje potwierdzenie bez dodatkowych formalności. Z technicznego punktu widzenia, dane opuszczają SPAR w formacie EDIFACT (ORDERS) i są następnie konwertowane do formatu PDF przez EDITEL. „W przeciwieństwie do tradycyjnych zamówień e-mail, to rozwiązanie gwarantuje, że zamówienia są odbierane przez naszych dostawców” – wyjaśnia Daniel Schuster, kierownik ds. sprzedaży Zakupów/Projektów B2B w SPAR.

Portal EDI dla regionalnych i wyspecjalizowanych dostawców SPAR

W celu dalszego usprawnienia procesów z udziałem dostawców, którzy nie są jeszcze gotowi do korzystania z EDI, SPAR nawiązał współpracę z EDITEL aby opracować specjalne rozwiązanie Web EDI. W tym celu portal internetowy EDI został bezpośrednio połączony z portalem dostawców SPAR (b2b.spar.at), który umożliwia kompleksowe przetwarzanie transakcji biznesowych. Kiedy SPAR składa zamówienie, informacje opuszczają firmę jako zestaw danych EDIFACT (ORDERS) za pośrednictwem centrum danych eXite ® i dociera do portalu dostawcy Web EDI jako intuicyjne zamówienie. Po potwierdzeniu zamówienia przez dostawcę, wiadomość z potwierdzeniem zamówienia jest wysyłana z powrotem do SPAR i zostaje bezpośrednio zintegrowana z systemem ERP SPAR jako ustrukturyzowany zestaw danych (ORDRSP). Dostawcy mogą również wygodnie wysyłać awiza wysyłki (DESADV) i faktury (INVOIC). „Ten system oferuje wiele wspaniałych opcji usprawniających procesy i poprawiających komunikację z naszymi dostawcami” – mówi Michaela Eder, koordynator EDI w SPAR Austria.

Komunikacja EDI w HERVIS

EDITEL wspiera sklep sportowy HERVIS, spółkę w 100% zależną od SPAR, w bieżącym zarządzaniu roll-outem, jak również w doradztwie procesowym. Wszystkie usługi pochodzą z jednego źródła, w tym korzystanie ze wspólnej platformy EDI, a także wieloletnie i kompleksowe doradztwo świadczone przez EDITEL. Dla SPAR jest to doskonała baza dla przyszłego wdrożenia bardziej innowacyjnych rozwiązań w obszarze elektronicznej wymiany danych.

Chcesz korzystać z EDI w SPAR?

Wyślij do nas e-mail na adres sales@editel.pl lub zadzwoń +48 12 21 32 303. Z przyjemnością pomożemy we wdrożeniu!

SPAR Austria

Grupa SPAR AUSTRIA jest prywatną austriacką firmą rodzinną założoną w Kufstein (Tyrol) w 1954 roku. Firma rozpoczęła działalność jako detaliczny sprzedawca żywności w Austrii, a w ciągu ostatnich sześciu dekad stała się odnoszącą sukcesy środkowoeuropejską korporacją detaliczną prowadzącą działalność handlową w zakresie sprzedaży detalicznej żywności, artykułów sportowych i centrów handlowych w Austrii i siedmiu innych krajach. Przy łącznej liczbie 3 250 sklepów w Austrii i za granicą oraz około 90 000 pracowników, całkowita sprzedaż Grupy SPAR Austria osiągnęła 16,6 mld euro w 2020 roku. W Austrii SPAR prowadzi 1 580 sklepów detalicznych z żywnością i osiąga sprzedaż netto w wysokości 8,32 mld euro.

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.