Wdrożenie EDI w Grupie Kapitałowej VOX

Furniture-factory-Enterprise-EDI-application-for-VOX-Capital-Group

EDI jest kluczem do efektywnego świata…

Życiorys mebli! Zwłaszcza, jeśli spojrzymy na Grupę Kapitałową VOX, jedną z najbardziej innowacyjnych firm w polskim sektorze meblarskim. Tylko w Polsce? Nie! Rozwiązania VOX są dostępne w ponad 50 krajach na całym świecie, m.in. w USA, Australii i na Tajwanie. W Polsce ta marka mebli obsługuje swoich klientów poprzez sieć salonów wyposażenia wnętrz i platformę sprzedaży online. Na całym świecie dostępnych jest łącznie 120 salonów.

50, 120,… są to dość duże liczby, które nie są zaskakujące dla tak dużego gracza jak VOX. Ale jest jedna kluczowa kwestia, w której idealnym rozwiązaniem jest tylko 3-literowe słowo: sprawna i terminowa komunikacja z partnerami dzięki EDI (Electronic Data Interchange).

Wysokiej jakości usługi zapewniają zadowolenie klienta

Dla dynamicznie działającej i stale rozwijającej się Grupy Kapitałowej VOX komunikacja z klientami z całego świata jest kluczowa dla sprawnego świadczenia usług. Dlatego w trzech spółkach należących do polskiego potentata branży meblarskiej, EDISON S.A. (obecnie EDITEL Polska S.A.), polska spółka zależna EDITEL, z powodzeniem wprowadziła  usługi komunikacyjne EDI. W związku z tym wiele aspektów technicznych musiało – i nadal musi – być branych pod uwagę. EDISON zintegrował zaawansowaną aplikację Enterprise EDI zaprojektowaną do wprowadzania wielu podmiotów (numerów GLN) do scentralizowanego systemu informatycznego SAP VOX. Rozwiązanie jest wyposażone w potężny portal śledzący, a także bezpieczne wieloletnie archiwum faktur elektronicznych. Aby zapewnić najwyższy poziom jakości danych, EDISON stale weryfikuje przychodzące dane zgodnie z określonymi zasadami, wszystkie objęte umowami SLA premium, co jest koniecznością dla międzynarodowych sprzedawców detalicznych VOX.

Kompleksowe wsparcie od dnia 1

EDISON wierzy w bycie dla swoich klientów od samego początku. Często firmom brakuje zasobów, które pozwoliłyby im szybko i skutecznie włączyć swoich partnerów biznesowych. EDISON był w doskonałej pozycji, aby wypełnić tę lukę i poprowadzić partnerów biznesowych VOX przez wszystkie etapy procesu: początkowo nawiązać z nimi kontakt, wykonać wszystkie procesy dostosowawcze na różnych formatach danych i protokołach komunikacyjnych, a także samo rozwiązanie techniczne. Ostatecznie cały cykl order-to-cash został zrealizowany za pomocą zamówień (ORDERS), porad wysyłkowych (DESADV), faktur (INVOIC), a nawet polskiej wersji faktur korygujących (CORINV).

Co dalej?

Grupę Kapitałową VOX i EDISON S.A. łączą ponad 14-letnie relacje biznesowe. Z biegiem czasu zakres współpracy stale rósł i na dzień dzisiejszy EDISON połączył ponad 14 partnerów biznesowych VOX w 5 krajach. A jednak to nie koniec historii, ponieważ VOX planuje wprowadzić usługi EDISON do białych punktów na globalnej mapie EDI. Niewątpliwie jest to silne świadectwo istniejącego zaufania do długotrwałej współpracy.

O Grupie Kapitałowej VOX

VOX-Logo

Grupę Kapitałową VOX tworzą  firmy i marki z branży wyposażenia wnętrz i wykończenia domu. Jej trzonem jest marka VOX, która posiada sieć 170 sklepów w Polsce oraz ponad 300 dedykowanych placówek za granicą. W portfolio firmy znajdują się unikalne i funkcjonalne produkty i usługi w zakresie wyposażenia mieszkań i domów. Oprócz mebli firma oferuje również drzwi, podłogi, systemy ścienne i artykuły dekoracyjne. Wiele nagród, które firma otrzymała na międzynarodowych targach i konkursach, takich jak „must have”, „good design” i IF Design Award, przemawiają za jej unikalną gamą produktów.

iStockphoto copyright EXTREME-PHOTOGRAPHER

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.