Za nami X Kongres CFO Spółek Giełdowych

19-20 października 2022 roku miała miejsca X edycja Kongresu CFO Spółek Giełdowych organizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Odbyła się ona w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance. Jako Partner Wspierający to wydarzenie mieliśmy w nim także swój aktywny udział – uczestniczyliśmy w panelu dyskusyjnym pt. „IT w służbie CFO”.

Nadchodzi KSeF

„Faktury nie będziemy przesyłać już od firmy, która ją wystawia do firmy, która ją odbiera – zamiast tego będzie ona przechodziła przez Krajowy System e-Faktur. Faktura będzie musiała być zatem prawdziwie elektroniczna, automatyczna, czyli możliwa do przetworzenia przez system.” – mówił Tomasz Kuciel, CEO EDISON S.A. (obecnie EDITEL Polska S.A.) podczas panelu. KSeF, czyli platforma tworzona przez Ministerstwo Finansów do wystawiania, przesyłania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. Obecnie można korzystać z niej opcjonalnie, natomiast od stycznia 2024 roku będzie obowiązkowa dla wszystkich przedsiębiorców. Im szybciej zaczniemy się na to przygotowywać, tym lepiej (pomaga w tym np. KSeF Connect).

Podczas panelu była mowa także o systemach pomocnych w zarządzaniu finansami, zmianach regulacyjnych wymagających rozwiązań IT oraz współczesnych możliwościach analizy coraz szerszego zakresu danych. Panel poprowadziła Magdalena Raczek-Kołodyńska, Wiceprezes Zarządu SEG.

Program, uczestnicy

Organizatorzy wydarzenia zadbali o bogaty program merytoryczny: cztery dyskusje panelowe , warsztaty i koktajle tematyczne. Analizowano m.in. zmiany w otoczeniu gospodarczym i rynkowym, finansowe aspekty zrównoważonego rozwoju, a także zarządzanie ryzykiem w spółce giełdowej. Z kolei gościem specjalnym wieczornej gali był Mateusz Kusznierewicz. Cały kongres został poprowadzony przez dr Mirosława Kachniewskiego, Prezesa Zarządu SEG.

Kongres ten jest zwykle kierowany do spółek notowanych na GPW, a w szczególności CFO, dyrektorów finansowych, osób odpowiedzialnych za controlling finansowy, prokurentów i głównych księgowych. Jednak tak naprawdę dla każdej osoby zainteresowanej sprawnym, wieloaspektowym zarządzaniem przedsiębiorstwem jest to – każdego roku – bardzo wartościowe wydarzenie. Jako dziesięcioletni członek Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych [EDISON SA (obecnie EDITEL Polska S.A.) jest nim od 2012 roku] mocno rekomendujemy to wydarzenie.

 

Wypowiedź Tomasza Kuciela na Kongresie SEG 2022.

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.