Zoptymalizowane procesy w Amber Beverage

Ambitious Minds Bring Excellent Results

Przeniesienie integracji na wyższy poziom

Szybsze niż kiedykolwiek przetwarzanie zamówień i faktur – to ambitny cel, który postawił sobie tyrolski dystrybutor napojów Amber Beverage Austria. Osiągnęli go poprzez wprowadzenie zintegrowanego rozwiązania EDI.

Ambitne Myślenie Przynosi Efektywne Rezultaty: to zdanie kryje się za akronimem  marki „Amber Beverage Group”. Jest to międzynarodowy dystrybutor i producent alkoholi, którego produkty można znaleźć w milionach gospodarstw domowych na całym świecie. Ich austriacka spółka zależna, Amber Beverage Austria GmbH, również żyje i oddycha tym „ambitnym” przesłaniem marki. Dotyczy to nie tylko sprzedaży ich produktów, takich jak wódka premium Three Sixty, dobrze znane amaretto Disaronno oraz likier brzoskwiniowy Peachtree: firma z siedzibą w Ebbs w Tyrolu, jest również bardzo ambitna, jeśli chodzi o ciągłą optymalizację procesów wewnętrznych. Na przykład według Tobiasa Pirchmosera, który jest odpowiedzialny za obsługę klienta w Amber Beverage Austria, w ubiegłym roku firma postawiła sobie za cel  „uczynienie przetwarzania zamówień i faktur szybszym niż kiedykolwiek”.

Firma osiągnęła to poprzez przejście z wcześniej używanego rozwiązania Web EDI na rozwiązanie EDI, które integruje się bezpośrednio z własnym systemem ERP. Według pana Pirchmosera, „to był idealny moment, ponieważ szło to w parze z wprowadzeniem nowego systemu ERP w naszej firmie”. Projekt został zatem wdrożony szybko i sprawnie, „co z pewnością jest również wynikiem dobrej współpracy między wszystkimi zaangażowanymi stronami, w tym EDITEL, naszym partnerem w zakresie oprogramowania, a także naszego działu IT na Łotwie”.

Sprawna procedura

Według kierownika projektu, Stefana Bednarika, największym wyzwaniem dla firmy EDITEL było prawdopodobnie „zapewnienie, że partnerzy detaliczni dotknięci tą zmianą nie zauważyli niczego i byli pewni, że wszystkie procesy przebiegały płynnie przez cały czas”. Udało nam się to dzięki szczegółowym analizom danych i licznych testów. Klient również jest bardzo zadowolony z rezultatu: „Zarówno zamówienia, jak i faktury mogą być teraz przetwarzane, kompletowane i wysyłane do naszych klientów szybciej niż kiedykolwiek. Ponadto błędy zostały zminimalizowane, a nawet całkowicie wyeliminowane” – powiedział Tobias Pirchmoser. To pokazuje, że Amber Beverage Austria nie tylko wyznacza bardzo ambitne cele, ale także wykonuje fantastyczną pracę, aby je osiągnąć.

W skrócie

  • Przejście z rozwiązania Web EDI na w pełni zintegrowane rozwiązanie EDI
  • Połączenie EDI z partnerami detalicznymi REWE, Transgourmet i METRO
  • Używane typy wiadomości: ORDERS, INVOIC
  • Bieżąca ocena i testowanie danych w celu zapewnienia płynności operacji biznesowych
  • Pomoc i wsparcie techniczne ze strony EDITEL podczas całego cyklu projektu

O Amber Beverage Austria

Amber Beverage Austria

Założona w 2004 roku firma Amber Beverage Austria (dawniej Mountain Spirits) była częścią międzynarodowego dystrybutora i producenta napojów spirytusowych „Amber Beverage Group” od 2020. Portfolio produktów firmy z siedzibą w Ebbs w Tyrolu obejmuje THREE Sixty Vodka, Licor 43, Disaronno, Badel Pelinkovac, Peachtree, Warsteiner, Gaudimax i włoską lemoniadę Lemon Soda.

 

 

Prawa autorskie do logo Amber Beverage Austria
Prawa autorskie do symbolicznego obrazu Amber Beverage Austria

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.