EDI dla aptek Dr.Max

A Dr.Max pharmacy: the company is using EDI to make their processes more effective.

Apteki dzisiaj to więcej niż tylko miejsce na realizację recepty

Każdy z nas od czasu do czasu musi odwiedzić aptekę, nie tylko po leki na pospolite dolegliwości. Znają to doskonale wszyscy. Dzisiaj w aptece można nabyć leki, witaminy, suplementy diety, kosmetyki, materiały medyczne, a nawet małe urządzenia elektroniczne.

Aby wszystko funkcjonowało prawidłowo, aby apteki były dostatecznie i na czas zaopatrzone, musi w cały proces zaangażować się wiele podmiotów i pracowników. Przyglądniemy się w tym artykule temu, co dzieje się za kulisami.

Dr.Max idzie z duchem czasu i modernizuje się

„Z szacunkiem i dumą patrzymy na przeszłość, jak to wszystko udało nam się zrealizować. Mamy ponad 2000 pracowników, których pracę niezmiernie cenimy i cieszymy się, że udaje nam się zapewniać wysokiej jakości opiekę zdrowotną we wszystkich regionach Słowacji. Dzielimy wspólne wartości, wzajemnie się wspieramy i dajemy kolegom możliwość uczestnictwa we wspólnym sukcesie. Trzeba iść naprzód, także w innych kierunkach, co dotyczy automatyzacji i cyfryzacji procesów biznesowych. Każda apteka jest samodzielną jednostką i regularnie przetwarza dużą ilość faktur. Z tego powodu skontaktowaliśmy się z firmą EDITEL, która oferuje wysokiej jakości rozwiązania w tym zakresie. Co więcej, EDITEL działa w tych samych krajach co Dr.Max, więc może być dla nas strategicznym partnerem w całym regionie środkowoeuropejskim”, mówi Juraj Bóna, dyrektor finansowy firmy Dr.Max na Słowacji.

Štefan Sádovský, CEO EDITEL SK&CZ dodaje: „Na naszych pierwszych spotkaniach dyskutowaliśmy, jak przebiega cały proces od zamówienia do fakturowania w aptekach. W sektorze farmaceutycznym, a więc dostaw leków, od wielu lat w branży stosowany jest system PharmINFO, przede wszystkim do przetwarzania elektronicznych zamówień i listów przewozowych z wykorzystaniem monitorowania bieżącego stanu zapasów. Z punktu widzenia procesu, chodzi więc głównie o zautomatyzowane przetwarzanie faktur w dostawach od dystrybutorów farmaceutycznych, które obecnie są pokryte tylko minimalnie, a technologia EDI idealnie pasuje do tego procesu. W przypadku Dr.Max mówimy o około 70-80 tys. skonsolidowanych faktur rocznie, a liczba ta rośnie każdego roku o około 10% ze względu na rozbudowę sieci aptek.”

Dzięki EDI od EDITEL-a wszystko staje się prostsze

„Ponadto Dr.Max poprzez swój sklep internetowy sprzedaje obecnie tysiące dodatkowych pozycji towarowych poza asortymentem farmaceutycznym, które kupuje od około 300 różnych dostawców z różnych sektorów (FMCG, elektro, drogeria itp.). W przypadku tych dostawców firma Dr.Max chce pokryć cały proces zakupowy i logistyczny za pomocą rozwiązania EDI od firmy EDITEL, począwszy od elektronicznych zamówień, przez zautomatyzowane magazynowanie (listy przewozowe i potwierdzenia odbioru), aż po całkowicie bezpapierowe fakturowanie. Z tego punktu widzenia, EDI jest najbardziej uniwersalnym narzędziem do podłączenia tak wielu dostawców. Według wstępnej analizy, wielu z tych dostawców z innych sektorów już od dawna korzysta z EDI (drogerie, markety RTV/AGD, sieci sportowe itp.), dzięki czemu Dr.Max będzie mógł natychmiast nawiązać z nimi połączenie EDI. Rozwiązanie EDI znacznie ułatwi pracę księgowym w Dr.Max, jak również innym pracownikom zaangażowanym w cały proces, zminimalizuje manualne przetwarzanie, a tym samym zmniejszy liczbę błędów”, wyjaśnia Štefan Sádovský.

o firmie Dr.Max

Historia aptek Dr.Max sięga 2006 roku. Od tego czasu firma sukcesywnie otwierała nowe sklepy i wprowadzała innowacje do branży farmaceutycznej. W 2009 roku firma wprowadziła certyfikowaną markę własną, która obecnie obejmuje ponad 300 produktów. W 2012 roku otwarto nową siedzibę firmy w Bratysławie. A w 2014 roku uruchomiono nowy sklep internetowy, którego celem jest oferowanie produktów online 24/7. Obecnie firma prowadzi sieć ponad 350 aptek i posiada ponad 460 punktów odbioru.

Symbolic image copyright Dr.Max
Logo copyright Dr.Max

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.