EDI w Classen Group

EDI at Classen Group

Komunikacja EDI dla Grupy Classen

Cyfryzacja dokumentów i automatyzacja procesów idą w parze z coraz szybszą rewolucją cyfrową, której byliśmy świadkami w ostatniej dekadzie. Grupa CLASSEN konsekwentnie wdraża komunikację EDI jako preferowaną wymianę dokumentów ze swoimi partnerami biznesowymi. Usługa ta świadczona jest przez EDISON S.A., spółkę należącą do Grupy EDITEL.

Zakres projektu

Dla firmy z wieloma klientami zlokalizowanymi w całej Europie utrzymanie sprawnych procesów logistycznych i łańcucha dostaw jest prawdziwym wyzwaniem. W dzisiejszych czasach prawie niemożliwe jest zapewnienie maksymalnego poziomu jakości dostaw, terminowości dostaw i unikanie sytuacji braku zapasów bez korzystania z elektronicznej wymiany danych (EDI). To właśnie ogromne doświadczenie w branży DIY i jej zdolność do realizacji międzynarodowych projektów skłoniły Classen do uczynienia EDISON S.A., polskiej spółki zależnej editel, preferowanym dostawcą EDI. Ponieważ istniejący system EDI musiał zostać zastąpiony, płynne przejście wszystkich operacji EDI było priorytetem. Jednocześnie firma musiała nadal się rozwijać, a nowi klienci nie chcieli czekać na połączenie z systemem EDI. W skrócie: było dużo pracy do wykonania.

Kamienie milowe projektu

Ze względu na sporą skalę działania firmy warto wspomnieć, że wdrożenie przebiegło nawet znacznie szybciej niż początkowo zakładano. Wszystkie rezultaty zostały ukończone dwa miesiące przed terminem, co z pewnością było wynikiem doskonałej współpracy między obiema stronami i istniejącej konfiguracji Grupy CLASSEN dla zaawansowanych procesów EDI, w tym standardów GS1 , które firma stosuje od lat. Pod względem liczb osiągnięcia tego 12-miesięcznego okresu projektu były imponujące: ponad 40 partnerów biznesowych w 14 krajach (Niemcy, Austria, Polska, Czechy, Słowacja, Słowenia, Bułgaria, Rumunia, Francja, Węgry, Estonia, Litwa, Bośnia i Hercegowina, Luksemburg) przeszło migrację z poprzedniego rozwiązania EDI lub pomyślnie wdrożyło je na pokładzie. Nic dziwnego, że tak duża baza klientów idzie w parze z dużą różnorodnością potrzeb komunikacyjnych (SFTP, X.400, AS2 itp.), A także formatów danych, co zwiększa złożoność. To właśnie w tym wyzwaniu Grupa CLASSEN mogła polegać na sprawdzonej technologii EDISON S.A., a także na międzynarodowym zasięgu swojej spółki macierzystej EDITEL.

Lepiej na zimne

Projekt ten to coś więcej niż udane wdrożenie nowego rozwiązania EDI. Te usługi o znaczeniu krytycznym wymagają specjalistycznej opieki, a także konserwacji. Oprócz monitorowania wszystkich operacji, EDISON prowadzi swój helpdesk 24/7, co jest koniecznością w tak międzynarodowym środowisku. Ponadto, aby być po bezpiecznej stronie, Grupa CLASSEN polega na długoterminowym archiwum EDISON dla faktur elektronicznych. Grupa CLASSEN jest teraz gotowa do realizacji kolejnych kamieni milowych w zakresie cyfryzacji. Około 40 partnerów ma wkrótce zostać podłączonych do systemu. Chociaż jest to poważne wyzwanie, z pomocą odpowiedniego partnera – EDISON – zadanie jest z pewnością wykonalne.

O firmie Classen Group

Grupa CLASSEN działa w branży wyposażenia wnętrz od ponad pięciu dekad i prowadzi jedną z największych na świecie fabryk podłóg. Oprócz paneli podłogowych kompleksowa gama produktów firmy obejmuje drzwi, meble kuchenne i materiały wykończeniowe. Klientami Grupy CLASSEN są markety budowlane, hurtownie i wyspecjalizowani detaliści. CLASSEN sprzedaje swoje produkty w całej Europie. Dostarcza do sieci takich jak OBI, Bauhaus, Hornbach, Merkury, Castorama (KingFisher) i Leroy Merlin, czyli wiodących sieci DIY zlokalizowanych głównie w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma CLASSEN została założona w 1963 roku w Kaisersesch w Niemczech, gdzie nadal znajduje się główna siedziba firmy i jeden z jej zakładów produkcyjnych. Na polskim rynku firma jest obecna w trzech firmach: Classen-Pol S.A., Classen Floors Systems Sp. z o.o. oraz RuckZuck.biz Sp. z o.o. Zakład produkcyjny zlokalizowany w Polsce (w Zwonowicach koło Rybnika) zatrudnia ponad 500 osób, a linie produkcyjne i powierzchnie magazynowe zajmują powierzchnię blisko 46 000 m2.

Prawa autorskie do symbolicznego obrazu i logo CLASSEN Group

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.