Nowoczesna logistyka z wykorzystaniem EDI w YUSEN LOGISTICS

Yusen-Logistics-warehouse_l

W łańcuchu logistycznym EDI jest dziś kluczowym narzędziem. Pomaga usprawnić procesy, współpracę między podmiotami łańcucha dostaw i umożliwia automatyczną wymianę danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Przyspiesza zatem przepływ informacji, co jest jednym z kluczowych czynników w tym sektorze.

Yusen Logistics jest globalnym gigantem logistycznym i członkiem NYK Group, jednej z najstarszych i największych organizacji logistycznych na świecie. Działa w 19 krajach europejskich, a od 20 lat działa również na rynku czeskim i słowackim. Oferuje swoim klientom kompleksowe usługi logistyczne, w tym magazynowanie, dystrybucję, fracht lotniczy i morski, transport drogowy i inne rozwiązania łańcucha dostaw.

Doskonalenie komunikacji EDI na rynku czeskim

Już w pierwszych latach działalności na naszym rynku Yusen Logistics (Czech) s.r.o. koncentruje się na usprawnieniu elektronicznej wymiany danych ze swoimi partnerami. Dlatego od dawna wykorzystuje rozwiązania EDI do zarządzania swoimi procesami od lidera wśród dostawców EDI w Czechach, EDITEL CZ. Kompleksową komunikację EDI z partnerami Yusen Logistics zapewnia specjalistyczna aplikacja EDI z własną bazą danych zintegrowaną z infrastrukturą firmy, co pomaga zapewnić wysoką jakość zarządzania przepływem danych i kontroli we własnym systemie. Kluczowym elementem rozwiązania jest dwukierunkowa konwersja danych z formatu UN/EDIFACT do formatu wewnętrznego przez Yusen Logistics. Eksperci EDITEL stworzyli dostosowane do potrzeb mapy konwersji, które umożliwiają bezproblemową integrację danych z wymienianych dokumentów z systemem zarządzania magazynem (WMS).

Wieloetapowe wdrożenie komunikacji EDI

Wdrożenie odbyło się w kilku etapach i obejmowało wysłanie i odebranie wiadomości typu DESADV (awizo dostawy), wysłanie INVRPT (aktualny stan magazynowy) do dostawcy lub otrzymanie konkretnej wiadomości INSDES (zlecenia wysyłkowego) dla logistyki. Ponieważ operacje logistyczne Yusen należą również do sektora motoryzacyjnego, po tym nastąpiło między innymi stworzenie map translacji do transmisji komunikatów typowych dla środowiska motoryzacyjnego, takich jak DELJIT, która służy do przekazywania instrukcji dostawcy o dokładnej kolejności dostaw w trybie Just In Time (JIT) i harmonogramie dostaw DELFOR.

Integralną częścią rozwiązania jest eXite_link moduł komunikacyjny do natywnej komunikacji z siecią eXite, wspierający wszystkie jej usługi i funkcjonalności oraz stanowiący bezpieczny kanał komunikacji do przesyłania dokumentów elektronicznych w standardzie UN/EDIFACT wdrożonym na międzynarodowej platformie komunikacyjnej EDITEL, eXite®.

Obecnie technologia EDI zasadniczo poprawia przejrzystość i kontrolę nad procesami logistycznymi firmy. Yusen Logistics (Czech) s.r.o., która uzyskała w ten sposób bezproblemową konwersję danych, w tym integrację z własnym systemem zarządzania magazynem.

O firmie

Yusen-Logistics-logoYusen Logistics (Czech) s.r.o. weszła na rynek czeski w 2002 roku i od tego czasu zbudowała pozycję głównego gracza logistycznego. W 8 oddziałach w Czechach i 2 oddziałach na Słowacji zatrudnia obecnie ponad 650 osób i zarządza ponad 88 000 m2 powierzchni magazynowej. Yusen Logistics ma doświadczenie w silnej międzynarodowej firmie z unikalnymi rozwiązaniami logistycznymi i zaawansowanym zarządzaniem informacjami. Świadczy wysoce profesjonalne usługi obejmujące cały łańcuch dostaw.

Symbolic image copyright Yusen Logistics (Czech) s.r.o.
Logo copyright Yusen Logistics (Czech) s.r.o.

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.