Usługi EDI dla COCA-COLA HBC Austria

Zoptymalizowany łańcuch dostaw z eXite®

Coca-Cola HBC Austria dąży do doskonalenia relacji ze swoimi klientami w celu zapewnienia najlepszej wydajności na rynku. Coca-Cola HBC Austria opiera się na współpracy i partnerstwie, które przekładają się na długoterminową wartość dodaną i zyskowny rozwój biznesu zarówno dla Coca-Cola HBC Austria, jak i jej klientów we wszystkich kanałach dystrybucji.  W celu pomyślnego wdrożenia Coca-Cola HBC Austria korzysta z elektronicznej wymiany danych (EDI) i usług EDI świadczonych przez firmę EDITEL.

W Coca-Cola HBC Austria, EDI jest wykorzystywane do realizowania zamówień, dostaw i fakturowania, a także do zarządzania zasobami, co pomogło zoptymalizować dużą część sieci logistycznej. Obejmuje to również wdrożenie koncepcji logistycznych, takich jak VMI (Vendor Managed Inventory – zarządanie zapasami przez dostawcę) i CPRF (Collaborative Planning, Forecasting and Replenishment – wspólne planowanie, prognozowanie i uzupełnianie zapasów), gdzie Coca- Cola HBC Austria jako dostawca zajmuje się planowaniem zaopatrzenia dla klientów detalicznych.

„Wdrażając komunikaty EDI zapewniamy wydajną wymianę danych i wysoki poziom automatyzacji procesów. To znacznie zwiększa zadowolenie klientów.” – Dominik Jandl, EDI Manager

Udane wdrożenie e-faktury

Ponadto, w ramach inicjatywy EDI firmy REWE, Coca-Cola HBC Austria wdrożyła elektroniczne przetwarzanie faktur (e-Faktura). Nie są wymagane żadne systemy, a wszystkie dane faktur elektronicznych są archiwizowane w archiwum EDITEL. Dzięki temu wszystkie faktury są przetwarzane płynnie. W przypadku kontroli podatkowej dane mogą być pobierane, przeglądane i pobrane za pośrednictwem interfejsu użytkownika.

Innym obszarem, w którym Coca-Cola HBC Austria polegała na wsparciu EDITEL, było pomyślne wdrożenie fakturowania dla rządu federalnego. W tym celu dane są konwertowane do formatu ebInterface wymaganego przez rząd federalny, a faktury są wysyłane do odpowiednich instytucji federalnych w bezpieczny i sprawdzony sposób. Bez konieczności dodatkowej implementacji, Coca-Cola HBC Austria może korzystać z zaufanego interfejsu eXite® do wysyłania faktur do rządu federalnego.

DESADV w formacie PDF

Oprócz faktur w formacie PDF, Coca-Cola HBC Austria używa również awizo wysyłki (DESADV) w formacie PDF, przy czym EDITEL jest odpowiedzialny za ich wydajne konwertowanie i wysyłanie. Na długo przed dostawą dostarczane są informacje o niedostępnych produktach lub błędnych wpisach są, co pozwala na szybką reakcję. Dla samej Coca-Cola HBC Austria jest to nieprzerwany proces bez żadnych nieścisłości systemowych, ponieważ dane  opuszczają firmę w formacie EDIFACT, który jest również używany przez wszystkich innych partnerów EDI.

Najwyższa wydajność EDI w branży HORECA

W ostatnich latach EDI cieszy się dużym zainteresowaniem w branży hotelarskiej i restauracyjnej. Głównym celem jest pełna automatyzacja procesów zaopatrzenia w towary, począwszy od zamówień (ORDERS) i awiz wysyłki (DESADV), a skończywszy na fakturach. Dussmann, EUREST, Sodexo i Interspar Restaurants to tylko kilka firm i partnerów łańcucha dostaw Coca-Cola HBC Austria, którzy z powodzeniem wprowadzili EDI jako jedną z kluczowych technologii.

Korzyści dzięki EDI w Coca-Cola HBC Austria

  • Jedno połączenie (eXite®) ze wszystkimi partnerami biznesowymi
  • Wydajne procesy biznesowe
  • Zwiększona konkurencyjność
  • Wdrożenie innowacyjnych koncepcji dystrybucji i logistyki
  • Zrównoważona i przyjazna dla środowiska infrastruktura
  • Bezpieczna i zautomatyzowana archiwizacja danych biznesowych

O Coca-Cola HBC Austria

Jako jeden z wiodących partnerów w branży napojów w Austrii, Coca-Cola HBC Austria obsługuje cały rynek austriacki, oferując pełną gamę produktów dostosowanych do potrzeb około 60 000 klientów z usługami dostępnymi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Prawa autorskie do logo Coca-Cola HBC Austria
Prawa autorskie do symbolicznego obrazu Coca-Cola HBC Austria

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.