Usługi EDI dla Falkensteiner Hotels & Residences

Kluczowy jest zakup żywności w odpowiednim czasie i doskonałej jakości

Jako jedna z największych grup hotelowych w Europie Środkowo-Wschodniej, Falkensteiner Hotels & Residences, działająca w ramach Falkensteiner Michaeler Tourism Group (FMTG), codziennie koordynuje wiele procesów administracyjnych i organizacyjnych. Kluczowy jest przede wszystkim zakup żywności we właściwym czasie i doskonałej jakości.

Dotychczas stosowane rozwiązania do przetwarzania zamówień i fakturowania odbywały się w formie papierowej, co było procesem czasochłonnym i podatnym na błędy. FMTG poszukiwało zatem możliwości automatyzacji takich procesów, zwłaszcza fakturowania, chcąc zapewnić sprawną dostawę towaru przy zachowaniu najwyższej jakości.

Dzięki wsparciu zapewnionemu przez firmę EDITEL połączenie wszystkich partnerów było proste. EDITEL wspierał nas na całej drodze, kontaktując się z naszymi dostawcami i wspierając ich podczas całego procesu wdrożenia. Ponieważ eXite jest dostępny na arenie międzynarodowej, nie mieliśmy problemów z połączeniem naszych partnerów biznesowych w Chorwacji, Czechach, Włoszech, Serbii, Słowacji i Czarnogórze.

Stefan Unterlader, Dyrektor Grupy ds. Zakupów Systemów IMS&POS

EDI dla Falkensteiner: wszyscy dostawcy za pośrednictwem jednego interfejsu

Wystarczyło połączenie z eXite, aby FMTG mogło dotrzeć do wszystkich swoich dostawców. 120-130 z nich jest już połączonych i wymieniają oni podstawowe dane artykułów (PRICAT), awiza wysyłki (DESADV) i faktury (INVOIC). System działa również na arenie międzynarodowej: wszystkimi działaniami zakupowymi dla około 33 hoteli w siedmiu krajach zarządza się centralnie za pośrednictwem eXite, koordynując dostawców z różnych krajów i sektorów. Opierając się na procesach elektronicznego zaopatrzenia w towary, grupa hotelowa korzysta również z aktualnych i właściwych informacji o stanach magazynowych, co sprawia, że ​​inwentaryzacja jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Zintegrowany interfejs ERP

Ponadto dane są automatycznie przetwarzane za pośrednictwem wewnętrznego systemu ERP, wdrożonego przez dostawcę oprogramowania Delegate-Group, zmniejszając w ten sposób potrzebę pracy ręcznej i radykalnie zwiększając jakość danych.

Elektroniczna faktura znacznie podnosi jakość całego procesu fakturowania, oszczędza czas na weryfikację i minimalizuje zgłoszenia reklamacjyjne dostawców. FMTG jest obecnie w stanie zarządzać zakupami towarów w sposób opłacalny i skuteczny. W 2018 roku wraz z wprowadzeniem archiwum, firma Falkensteiner pomyślnie zakończyła ostatni etap procesu w kierunku kompleksowej komunikacji EDI. Do tego archiwum automatycznie eksportowane są nie tylko faktury w formacie EDIFACT, ale także wszystkie inne faktury z systemu zarządzania towarami w formie pliku PDF.

Korzyści dzięki EDI w Falkensteiner

  • Aktualne dane artykułów
  • Aktualizacja raportów inwentaryzacyjnych dzięki awizom dostawy
  • Uproszczona inwentaryzacja
  • Proste połączenie z partnerami biznesowymi, krajowymi i międzynarodowymi
  • EDITEL zapewnia wsparcie i pomoc partnerom biznesowym przed, w trakcie i po wdrożeniu
  • Większa dokładność i oszczędność czasu w procesie fakturowania
  • Archiwizacja zgodna z wymogami prawnymi

O Falkensteiner Michaeler Tourism Group (FMTG)

Falkensteiner Michaeler Tourism Group (FMTG) jest jednym z wiodących regionalnych dostawców i deweloperów produktów oraz usług związanych z turystyką w Europie Środkowej. FMTG działa we wszystkich obszarach rozwoju turystyki, planując i budując hotele, rezydencje, apartamenty z obsługą oraz budynki wielofunkcyjne. Ponadto korporacja zarządza tymi obiektami oraz zajmuje się ich sprzedażą.

Prawa do logotypu zastrzeżone przez FMTG
Prawa do zdjęcia zastrzeżone przez FMTG

Prosimy o aktywowanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki, aby móc w pełni korzystać z możliwości tej strony.
Obecnie korzystasz z przestarzałej przeglądarki, co może powodować luki w zabezpieczeniach i obniżenie komfortu użytkowania.
learn how to easily update your browser.